Než vkročíte do samotného studia a před samotným procesem je důležité připomenout několik maličkostí, abyste své nové tetování neohrozili.
Jak se na samotnou návštěvu studia připravit, abychom se vyhnuli neshodám?
!! Nejdůležitější je vědět, jak by Vaše nové tetování mělo vypadat (zvíře, portrét, nápis, barevné – černobílé, veliké – malé, zkusit změřit velikost plochy, které tetování chcete věnovat atd.). Ideální je udělat si nějaký průzkum, ať už v knihách nebo na internetu (dobře poslouží Pinterest, GOOGLE, ten ví přece všechno). Nehledejte přímo zhotovená tetování, ale obrazy a nápady, které by Vaše tetování dokonale vystihovalo. Tyto materiály si vezměte na domluvenou schůzku s sebou, nebo zašlete do konverzace, abychom si udělali společnou představu. Berte na vědomí, že tatér vám do hlavy nevidí a je nutné mu popsat, co možná nejkonkrétněji, jak si tetování představujete, abychom předešli zbytečnému nedorozumění.
Tetování v létě
Pokud se rozhodnete pro tetování, je samozřejmě důležité správně načasovat dobu, kdy to uskutečnit.
Tetování v létě není žádným problémem, pokud tedy dodržíte určitá pravidla. Proč? V létě se více potíme, chodíme více odhalení, takže riskujeme, že si do čerstvého tetování zaneseme nějaké nečistoty. Zároveň s nedostatkem ošacení se připravujeme o dostatečné krytí před slunečním zářením, obzvlášť místech jako jsou předloktí, lýtka a krk. Je téměř nemožné vyhnout se sluníčku, které je ve fázi hojení velmi nebezpečné (tetování díky sluníčku bledne). V chladnějším období se rány rychleji hojí, chodíme více zahaleni a tolik se nepotíme.
PŘED i PO tetování v létě, je nutné tetovanou oblast neukazovat slunci. Je třeba brát na vědomí, že po dobu hojení, se vyloženě nesmí na slunce, nesmíte se koupat v bazénech, vířivkách ani chodit do sauny.
Takže pokud jste velmi zaměstnaní, neplánujete v létě návštěvu zahraničí u moře, pak Vám nic nebrání v tom, nechat se tetovat i v létě. Stačí se mazat opalovacím krémem – alespoň s faktorem 30, ale ideálně faktor 50.
– sport – v létě se hodně potíme, při sportu ještě víc, takže je přirozené, že je třeba více dbát na čistotu a tetování častěji omývat.
– slunění – před i po tetování je nutné se vyhnout opalování. Pokožku je třeba zakrývat, mazat silným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.
– koupání – koupání v rybníce, bazénu i moři se alespoň 3 týdny od tetování rozhodně vyhněte. Riskujete tím zanesení rány bakteriemi a zničení vašeho nového tetování.
I v zimě je nutné vyhnout se některým činnostem, jako například plavání v bazénu, návštěvě sauny a vířivky.