Tetování, již dlouhou dobu není záležitostí pouze pro námořníky, ačkoliv se velmi přičinili o rozšíření tetování v Evropě. Umění tetování stejně jako jiné profese, prošlo dlouhou a zajímavou historii. V dnešní době je spousta různých motivů i stylů, které se tetují (např. dotwork, tribal, realné tetování, old school, neotraditional atd.).
Jak se připravit na návštěvu studia, na co nezapomenout a co je třeba vědět, než se Vás jehla dotkne – tohle všechno naleznete na této stránce.
Tetování není snadný proces a je dobré mít alespoň představu o tom, co Vás během něho čeká…
Nejzodpovědnější práce Vás čeká až když se tetování začíná hojit, jak se správně starat o své tetování, na co si dát pozor, to všechno se dozvíte tady…
Nejčastěji kladené otázky
BOLÍ TETOVÁNÍ?
Tetování jako takové nebolí, je to spíše nepříjemný pocit, na který se během několika minut dá zvyknout. Dá se to přirovnat k depilaci či intenzivnímu škrábání. Samozřejmě hodně záleží na zvoleném místě, kde tetování chcete. Jsou místa, kde je to příjemné více a někde méně (je to převážně individuální věc).
Méně příjemná místa jsou např. kolena, lokty, nárty, zápěstí a krk..
TETOVÁNÍ PŘED NEBO PO DOVOLENÉ?
Máte termín v půlce léta a týden po tetování máte odcestovat na dovolenou – rozhodně termín tetování zrušte!
Před i po tetování je nutné vyhnout se sluníčku (opálením před tetováním, zhoršíte proces samotného tetování, kůže je citlivější a může se svlékat; opálení po tetování, může mít za následek zblednutí tetování nebo popálení kůže).
Rozhodně se vyhněte opalování 5 týdnů před i po tetování!
Není to pouze koupání na co dát pozor, třeba na koupání, po dobu hojení je nutné vyhnout se koupání v bazénů, rybníce nebo moři. Akorát byste si zkazili dovolenou. Na termín je lepší si počkat, až bude kůže vhodně připravena.
JAK SE OBJEDNAT?
Objednat se můžete několika způsoby.
Můžete nám napsat zprávu na našich facebookových stránkách (v záhlaví stránek naleznete odkaz na naše FB stránky). Další možností je osobní kontakt – zastavte se v našem studiu a domluvte se s námi na ideálním termínu. A nebo nám zavolejte (702 513 266).
Pokud si zvolíte telefonickou domluvu, žádáme vás o trpělivost. Během práce nemůžeme zvedat telefon – protože tetujeme ve sterilním prostředí a používáme rukavice. Nelze se neustále zvedat k telefonu a odbíhat od práce. Pokud je to akutní a nezvedáme telefon, napište nám SMS a my se ozveme zpátky hned jakmile budeme moci. Stejně je to i se zprávami na našich sociálních sítích.
JAK ZRUŠIT TERMÍN?
Rušení termínu lze u menších tetování 24 hodin před tetovacím termínem.
U větších tetování lze zrušit termín minimálně 3 dny před smluveným termínem, pokud se tak nestane, propadá vámi uložená záloha na termín. Je třeba brát ohled na to, že na velké tetování se tatér musí připravit dlouho dopředu a nelze pak na volný termín najít náhradu.
Děkujeme, že tato naše pravidla respektujete.
Pokud se bez omluvy nedostavíte na smluvený termín, záloha propadá a nejspíše už u nás nebudete znovu objednáni.
Děkujeme za pochopení.
MOHU SE OBJEDNAT I KDYŽ MI NENÍ 18 LET?
Objednat se v tomto případě dá, ale na tetování je nutné přivést svého zákonného zástupce (rodiče), který musí podepsat souhlas s tetováním. Rodič je obeznámen se všemi riziky a zaručí se za zdravotní stav dítěte. Podepsáním dokumentu, zákonný zástupce souhlasí s kosmetickým zákrokem (tetováním) a teprve po té je možné začít tetovat.
Bez zákonného zástupce a jeho souhlasu nebudeme tetovat!
Telefonáty a zprávy od zástupců nejsou akceptovány. Je bezpodmínečná osobní návštěva.
Předem děkujeme, že je toto pravidlo dodržováno.
CHCI TETOVÁNÍ A JSEM DÁRCEM KRVE...
V tomto ohledu vás čeká mírné omezení. Stejně jako po kterýmkoliv operativním zákroku, též i po tetování není možné po dobu 6 měsíců darovat krev.
Proč?
Toto pravidlo se uchovalo ještě z dob minulého století, kdy tetované osoby nemohly darovat krev vůbec. Dnes platí omezení po dobu 6 měsíců – je to nezbytně dlouhá doba, po které se dají zjistit závažné nemoci (žloutenka, HIV, atd.). V poslední době se setkáváme s tím, že se dárců ptají, kdy byly naposled tetovat a jejich tetování si dokumentují, aby zabránili kontaminaci krve.
S jejich stanoviskem souhlasíme, ale v dnešní době je pravděpodobnost infikování v tetovacím studiu minimální. Používáme jednorázový materiál, který je okamžitě po použití likvidován a tím je nakažení klientů eliminováno na minimum.
JAK MOC SE PŘI TETOVÁNÍ KRVÁCÍ?
Ano, během tetování je narušená integrita kůže a tím přirozeně dochází k dermálnímu krvácení. To však není nic závažného.Při tetování netečou proudy krve, pouze malinké kapičky, které tatér během procesu stále otírá.
Intenzitu krvácení lze ovlivnit, pokud v den tetování budete konzumovat alkoholický nápoj nebo kávu, je pravděpodobné, že budete krvácet více.
Je silnější krvácení zásadní problém? Celkem ano, protože společně s krví z těla odchází i tetovaný inkoust. Přirozeně čím silnějším krvácení, tím více inkoustu tělo vyloučí a inkoust pak může v kůži chybět.
JAK DLOUHO SE TETOVÁNÍ HOJÍ?
Celková doba hojení je odhadem jeden měsíc. Nedá se to říci přesně, protože každý člověk má jiné hojivé dispozice. Také záleží na tom, jak dobře se o tetování člověk stará.
Prvních 7-12 dní se tetování hojí na povrchu. Kůže je pokrytá stroupky, o které je nutné pečovat.
Další 2-3 týdny se kůže hojí uvnitř. Teprve po té se dá říci, že je kůže skutečně zahojená a je možné doplnit vypadaný inkoust.
JSEM NEMOCNÝ MOHU SE NECHAT TETOVAT?
Samotná nemoc je pro tělo velkou zátěží, přidělávat mu práci ještě s tetováním není zrovna dobrý nápad.
Obzvlášť se vyhněte tetovacímu studiu pokud berete léky jako paralen nebo antibiotika. Tyto léky mohou proces tetování zhoršit. Některé léky přímo nedovolují, aby se inkoust usadil v kůži – tetování by mohlo působit mdle a velmi zuboženě.
Proto, pokud se necítíte dobře (máte horečku, jste nachlazení), dejte nám vědět a raději se přeobjednejte na jiný termín. Je lepší si počkat, než aby nemoc, případně léky zkomplikovaly vaše tetování.
MÁM CUKROVKU/ZHORŠENOU SRÁŽLIVOST KRVE, MOHU SE DÁT TETOVAT?
V tomto případě je nejdůležitější konzultace s vašim ošetřujícím lékařem. Ten váš stav zná mnohem lépe, než my a řekne vám, zda je to ve vašem případě vhodné nebo ne.
Jde nám hlavně o vaše zdraví! S cukrovkou máte zhoršenou hojivost ran. Takže se tetování hojí podstatně pomaleji a je větší riziko infikace rány, než u zdravého člověka.
Stejné je to pokud berete léky, které ředí krev (varfarin, clexan). Nejenže při tetování takový člověk více krvácí, ale stejně jako i diabetiků, se hůře hojí rány. Opět doporučujeme konzultaci s vašim ošetřujícím lékařem.
JSEM TĚHOTNÁ NEBO KOJÍM...
V případě těhotenství, stejně jako u nemoci, je nutná konzultace s vašim ošetřujícím lékařem. Určitě nedoporučujeme tetování v pokročilém stádiu těhotenství!
Dále nedoporučujeme tetování, pokud ještě kojíte. Nezapomínejte, že vše co matka zkonzumuje, přechází během kojení do mateřského mléka. Je lepší tetování odložit a počkat si…
DĚLÁTE DOČASNÉ TETOVÁNÍ NEBO PERMANENTNÍ MAKE-UP?
Ne, jak dočasné tetování, tak permanentní maku-up neděláme.
Obě techniky jsou prakticky podobné. Dočasné tetování, je tetování permanentního make-upu pod kůži. V obličejové části tato barva po čase zmizí, jinde pouze vybledne a okraje se rozpijí, některá barva vymizí a vytvoří neurčitý flek
Spoustu těchto „dočasných tetování na 5 let“ po čase lidé nechali buď odstranit laserem, nebo přetetovat skutečným tetováním.
JAK DLOUHÝ MUSÍ BÝT ROZESTUP MEZI TETOVÁNÍMI?
Prakticky žádný. Je možné tetovat více dnů po sobě, hodně záleží na tom, jak dobře to tělo zvládá. Samozřejmě je lepší, když si mezi většími tetováními uděláte rozestup (ideálně jednoho měsíce), aby tělo lépe snášelo stres způsobený tetováním.