Příprava na tetování

    Než vkročíte do samotného studia a před samotným procesem je důležité připomenout několik maličkostí, abyste své nové tetování neohrozili.

    Jak se na samotnou návštěvu studia připravit, abychom se vyhnuli neshodám? Nejdůležitější je vědět, jak by Vaše nové tetování mělo vypadat (zvíře, portrét, nápis, tribal, barevné – černobílé, stínované – vyplněné atd.). Ideální je udělat si nějaký průzkum, ať už v knihách nebo na internetu (dobře poslouží prohlížeč Google, ten ví přece všechno). Nehledejte přímo zhotovená tetování, ale obrazy a nápady, které by Vaše tetování dokonale vystihovalo. Tyto materiály si vezměte na domluvenou schůzku s sebou, abychom si udělali společnou představu. Berte na vědomí, že tatér vám do hlavy nevidí a je nutné mu popsat, co možná nejkonkrétněji, jak si tetování představujete, abychom předešli zbytečnému nedorozumění.

   Během konzultace s Vámi tatér důkladně rozebere všechny Vaše dotazy a hlavně Vaši vizi tetování. Je důležité abyste měli představu o tom, jak velké by to tetování mělo být a jeho přibližné umístění

   Nezapomeňte se ve studiu dobře porozhlédnout! Jde nám hlavně o Vaše zdraví, proto dbáme na čistotu a chceme abyste se u nás cítili příjemně.

Tetování v létě

DSC_0383

    Pokud se rozhodnete pro tetování, je samozřejmě důležité správně načasovat dobu, kdy to uskutečnit.

    Tetování v létě není žádným problémem, ale pokud si plánujete velké tetování, nechte to raději na chladnější období (podzim, zima, jaro). Proč? V létě se více potíme, chodíme více odhalení, takže riskujeme, že si do čerstvého tetování zaneseme nějaké nečistoty. Zároveň s nedostatkem ošacení se připravujeme o dostatečné krytí před slunečním zářením, obzvlášť místech jako jsou předloktí, lýtka a krk. Je téměř nemožné vyhnout se sluníčku, které je ve fázi hojení velmi nebezpečné (tetování díky sluníčku bledne). V chladnějším období se rány rychleji hojí, chodíme více zahaleni a tolik se nepotíme.

   I když neplánujete velké tetování, museli byste se v létě ochudit o některé činnosti:

       – sport – v létě se hodně potíme, při sportu ještě víc, takže je přirozené, že je třeba více dbát na čistotu a tetování častěji omývat.

       – slunění – před i po tetování je nutné se vyhnout opalování. Pokožku je třeba zakrývat, mazat silným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

       – koupání – koupání v rybníce, bazénu i moři se alespoň 3 týdny od tetování rozhodně vyhněte. Riskujete tím zanesení rány bakteriemi a zničení vašeho nového tetování.

    I v zimě je nutné vyhnout se některým činnostem, jako například plavání v bazénu, návštěvě sauny a vířivky.