V den tetování

   Ještě před vstupem do tetovacího studia, je nutné myslet na to, že tetování je komplikovaný a náročný proces pro tělo. Je dobré vyhnout se některým činnostem, které by mohly tetování zkomplikovat.

    Rozhodně se minimálně 24 hodin před tetováním vyhněte konzumaci alkoholických a kofeinových nápojů (kávy, černého čaje)Proč? Oba tyto nápoje podporují činnost srdce a krev se pak rozlévá do rozšířených cév rychleji. Přirozeně se pak zvyšuje krvácivost rány. Vezměte na vědomí, že během procesu tetování je kůže (dermis) poškozována jehlou. Dochází k mikroskopickému krvácení, které se může vlivem těchto látek znásobit. Společně s krví z těla vychází i tetovací barva, která by po vyhojení mohla způsobit zesvětlení tetování. Potřebná barva by tam později mohla chybět.

    Čemu se dále vyhnout je kouřenínebo ho alespoň omezit. Nikotin, též jako kofein, způsobuje silnější krvácení během tetování. Následky jsou stejné jako u alkoholu.

    Pokud je to Vaše první tetování, budete přirozeně nervózní, ale nebojte, zkuste se co nejvíce uvolnit a rozhodně si den před tetováním jděte dříve lehnout. Odpočinuté tělo tento proces lépe snáší. Dobrý a kvalitní spánek, dělá s člověkem divy.

    Doporučujeme dát si i výživnou snídani. Nechoďte na tetování hladový. Při tetování dostáváte tělo do stresu a bez jídla zvýšíte vnímání bolesti. Nebojte si nějakou svačinku vzít klidně s sebou. Vše s obsahem cukru vítáno! (Banány, čokoládová tyčinka atd…)

   U tetování je nejdůležitější být v pohodlí! Na termín přijďte v co možná nejpohodlnějším oblečení. Tetovací studio není modní molo, není třeba na sebe brát to nejlepší, co Váš šatník obsahuje. Naopak. INKOUST JE ČERNÝ, a na 90% nevypratelný, ať se tomu snažím sebevíc předejít, může se stát, že odlétne kapka inkoustu, a nechcete, aby Vám zničila Vaše oblíbené a nepochybně drahé značkové bílé tričko… 


PROSÍM – přijďte v pohodlném a volném oblečení. Ideálně si vyhradit tetovací oblečení, kdy si jeho tvar přizpůsobíte potřebám tetování (ať už velmi volné rukávy, nebo možnost ustřihnout nějaké části apod.) Tepláky nebo teplákové kraťasy poslouží mnohem lépe, než džíny, co Vás budou hodiny stahovat v pase. Nebojte se, zpříjemnit si naše sezení maličkostmi pro radost – deka, polštář, ručník, klidně i oblečení na přestrojení.
PITÍ A JÍDLO beru jako samozřejmost, takže čeká-li Vás u mě delší návštěva – tohle je nutností. Od ovoce až po bonbónky… 

Jak takové tetování probíhá...

  Je nutné znovu probrat návrh, jeho velikost, umístění a možné úpravy podle potřeby.

  Následně je tetované místo oholeno a vydesinfikováno. Připravený návrh se obtiskne, popřípadě přímo nakreslí na místo kam si tetování přejete. Obtisk je třeba nechat důkladně zaschnout. Mezitím si tatér připravuje veškeré náčiní.

     Většina použitých věcí je jednorázová, vše je naprosto nové a nepoužité. Pracovní plocha je vydezinfikována. Tetovací strojek je také vydezinfikovaný a následně zabalený do jednorázového ochranného obalu. Zdroj strojku a napájecí kabel je též v ochranném obalu pro zachování sterilního prostředí během manipulace se strojkem. Dále si tatér připraví kalíšky na barvu, nádobku se zeleným mýdlem atd. Všechny tyto úkony jsou prováděny s navlečenými jednorázovými chirurgickými rukavicemi.

    Během tetování je použito hned několik druhů jehel, například linkovací nebo stínovací. Tyto jehly se pak dále dělí na další druhy podle počtu jehel nebo podle tvaru ve kterém jsou jehly seřazeny (např. Round Shader, Magnum, Round Liner, Big Liner atd.). Jehly jsou uloženy ve sterilním obalu, který je porušen až ve vaší přítomnosti.

1IMG_1457-003
Tattoo

    Jehla vstupuje do kůže několikrát za sekundu, rychlost strojku je možné měnit podle potřeby tatéra. Jehly jsou uloženy v plastovém gripu, kde je malý zásobník na barvu, která se nabírá z kalíšku pohybem jehel dopředu a dozadu.

  Tetování je během práce stále otíráno a omýváno zeleným mýdlem, aby byla rána stále čistá.

  Něco málo k barvám. Jedná se o speciální tetovací barvy s atestací Evropské unie. Používáme barvy od světoznámých výrobců jako Intenze, World Famous Tattoo Ink, Silverback serie a Panthera Ink. World Famous Tattoo Ink se vyrábí i jako barva pro Vegany.

   Po tetování je rána očištěna a je aplikována ochranná folie. Folie zabrání, aby došlo ke kontaminaci rány špínou… výhoda folie je, že se s ní klienti mohou koupat a sprchovat, aniž by došlo k narušení fáze hojení.